Płyty elewacyjne

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Jak wyróżnić swój dom spośród innych – płyty elewacyjne

Wygląd zewnętrzny domu to ważna kwestia, która ma przede wszystkim znaczenie estetyczne – wszyscy chcemy mieć piękny dom również od zewnątrz. Mamy w tej kwestii spore możliwości, a jedną z nich są płyty elewacyjne. W sprzedaży znajdziemy różne materiałów wykończeniowych, które efektownie odmienią wygląd naszego domu. Co trzeba o nich wiedzieć i jakie są ich właściwości?

Płyty elewacyjne – rodzaje i zastosowanie

Płyta elewacyjna to produkt do wykańczania zewnętrznej elewacji domu, ale nie tylko – równie dobrze można ją zastosować na inne budynki, np. garaż, aby dzięki temu uzyskać jednolitą i spójną pod względem kolorystycznym całą swoją posesję. Płyty elewacyjne mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i tym samym także różnić się swoim wyglądem, fakturą i kolorem. Jednym z rodzajów jest między innymi płyta elewacyjna drewnopochodna, która została wyprodukowana z drewna lub materiałów drewnopochodnych. W przypadku tego drugiego rozwiązania zostały zastosowane takie rozwiązania, aby nie była konieczna regularna konserwacja, jak jest to w przypadku naturalnego drewna. Ale to niejedyne rozwiązania – wśród płyt elewacyjnych można także wyróżnić takie, które wykonane są z kamienia, betonu czy kompozytu – oczywiście różni je także cena oraz wytrzymałość, ale szeroki wybór umożliwia zastosowanie najbardziej preferowanego rozwiązania.

Płyta elewacyjna – spore możliwości aranżacyjne

Materiał, z jakiego została wykonana płyta elewacyjna zewnętrzna, ma duże znaczenie dla estetyki naszego domu – zupełnie inny wygląd zyskamy stosując takie rozwiązanie jak elewacyjna płyta betonowa, a zupełnie inne, gdy zastosujemy płyty elewacyjne kamienne. Pod tym względem warto przede wszystkim kierować się osobistymi preferencjami, ale istotne jest także to, aby płyta elewacyjna na dom pasowała do stylu całego budynku. Na przykład w nowoczesnej zabudowie lepiej sprawdzi się beton niż drewno, ale ostatecznie i tak przesądzają osobiste preferencje. Ponadto płyty elewacyjne piaskowiec dostępne są w różnorodnej kolorystyce – nie musimy decydować się więc na jeden wariant, ale na przykład zastosować zaskakujące zestawienia – powinny jednak być dobrze przemyślane, aby uzyskać jak najkorzystniejszy efekt. Wszystkie płyty to naprawdę bardzo duże możliwości aranżacyjne – dzięki nim odmienimy diametralnie nasz dom od pozostałych, ale trzeba pamiętać także o tym, że powinien on również stylistycznie pasować do innej zabudowy znajdującej się w pobliżu.