Wodoodporne płyty ścienne

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Ściany w kuchni – jakie zastosować rozwiązania?

Kuchnia to pomieszczenie, gdzie znacznie łatwiej o trudne do usunięcia zabrudzenia, szczególnie w tych miejscach, gdzie znajduje się kuchenka do gotowania, zlew, a także blat kuchenny, na którym przygotowuje się posiłki – warto zastosować tam nieco inne rozwiązania niż tylko zwykła farba – dzięki temu znacznie łatwiej będzie można usunąć nawet tłuste plamy z pryskającego, rozgrzanego tłuszczu. Istnieje co najmniej kilka skutecznych i efektownych rozwiązań, w tym między innymi wodoodporne płyty ścienne – można je zastosować praktycznie w każdy miejscu w domu – wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj.

Właściwości wodoodpornych płyt ściennych

Płyty ścienne to produkt, dzięki któremu można szybko i efektownie odmienić wnętrze swojego domu. Dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do pozostałych elementów składających się na wystrój wnętrza naszego salonu, łazienki czy kuchni. Ich montaż jest prosty, można je ciąć, nawiercać i frezować, a efekty zawsze są spektakularne. Oczywiście w takich miejscach jak łazienka czy kuchnia konieczne jest zastosowanie tylko takich płyt ściennych, które będą odporne na wilgoć i inne potencjalnie trudne do usunięcia zabrudzenia. Są one przede wszystkim świetną alternatywą dla tradycyjnych płytek ceramicznych.

Płyta warstwowa ścienna może być wykonana z różnych materiałów – najczęściej jest to sproszkowany marmur wraz z dodatkiem PVC, dzięki czemu jest ona odporne na wilgoć, zarysowania i wycieranie – w zależności od rodzaju płyty można stosować w salonach, kuchniach i łazienkach. Także ich montaż jest znacznie prostszy i szybszy, ponieważ nie jest konieczne wykonywanie żmudnych prac glazurniczych, jak w przypadku klasycznych płytek. Płyty ścienne dekoracyjne to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i efektownych materiałów do wykańczania wnętrz.

Beton, kamień, a może drewno – wybierz efektowne płyty ścienne

Płyty ścienne do kuchni wykonane zostały w taki sposób, aby uczynić ją znacznie bardziej funkcjonalną – materiał odporny jest na zabrudzenia i wodę, łatwo również utrzymać je w czystości. Ponadto płyty ścienne PCV dostępne są w bardzo różnorodnym wyborze – mogą między innymi imitować drewno, beton czy kamień – dzięki temu dopasujemy je idealnie do innych elementów znajdujących się w kuchni, np. podłogi, blatu czy frontów naszych mebli. Płyty laminowane ścienne warto między innymi zamontować w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia czy wilgoć, czyli właśnie przy zlewie czy kuchence.